Tavasszal, a természet ébredésével a téli bekuckózásból, befele fordulásból, a belső terekből fokozatosan kifele fordul figyelmünk. Ha beleképzeljük magunkat nagyszüleink helyébe, rájöhetünk, hogy az ő idejükben az év ezen időszakára kiürült az éléskamra, ugyanakkor elkezdődtek a kinti munkálatok. Ez a pár hónap a böjt, a mérsékelt táplálkozás, a fokozott fizikai aktivitásról szól. Elérkezett a rendrakás és az újrakezdés ideje.
Az emberi szervezet úgy épül fel, hogy összhangban létezzen a természettel, az évszakok ritmusát követve harmóniát teremthetünk magunkban és környezetünkben.
A telet rendszerint belső terekben, visszavonultan töltjük. Testi energiánk, figyelmünk ilyenkor befele fordul, aktivitásunk csökken, lomhábbnak, lassúbbnak érezzük magunkat.
A tavaszi kikelettel az egész természet éledezni kezd, és mint minden élőlény mi is az újjászületésre áhítozunk. A téli szunnyadozásból a nap hatására úgy érezzük felszínre kerülnek rejtett lehetőségeink, energiáink felszínre törnek és új erőre kapva, bizakodva, minden akadályt legyőzve nézünk jövőnk elé.
Az új évszak küszöbén készen állunk magunk mögött hagyni a múlt terheit, hogy megtisztulva és megújulva, tiszta lappal induljunk az új évnek.
Ezt a folyamatot sikeresen megtámogathatjuk, ha őseink hagyományait követve a böjt időszakában elhagyjuk a nehéz ételeket, növeljük a szabadban eltöltött időt és aktívabban töltjük napjainkat. Testünk és lelkünk tisztításával egyidőben fordítsunk figyelmet környezetünk rendbetételére is, így érhetünk el tökéletes harmóniát.
A tavaszi nagytakarítás a rendrakásról, tárgyaink felülvizsgálatáról, selejtezéséről szól. Az otthonunk rendbetételével, kitakarításával életre kel környezetünk. Érdekes módon amint rendet teszünk a házban, megváltozik az életünk, hirtelen az egész világunk felderül, szinte újjászületünk.
A takarítás elején érdemes fokozatosan haladva a lakótér minden zegét-zugát sorra venni, a minket már nem szolgáló tárgyakat kiselejtezni és csak azt megtartani amit rendszeresen használunk és ami tényleg örömet okoz.
A felesleges holmit számtalan módon továbbadhatjuk: elajándékozzuk olyan helyre ahol más hasznát veszi, eladjuk vagy a teljesen használhatatlan dolgainktól a nagy tavaszi lomtalanításkor megszabadulunk. Megfigyelhetjük ahogy csökken a tárgyaink és kacataink száma velünk együtt úgy éled fel egyre jobban a környezetünk is.
Az elnyűtt, elkopott mindennapos használati tárgyainkat is nyugodtan kicserélhetjük, semmit sem érdemes feleslegesen tartogatni a „majd jó lesz valamire” felkiáltás mögé bújva.
Magunkat kényeztetjük és tiszteljük meg ha:
- beszerzünk például egy új, friss, ropogós párnát, ágyneműt
- vágatunk egy új frizurát
- ültetünk pár színes virágot
A zsúfoltság és rendetlenség megszüntetésével, a fizikai világunkon túl a lelkünkben is rend lesz és derűsebben, élettelibben telnek napjaink.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: