Szabadba vágyunk. Magunkhoz ölelni a napsugarakat, tetten érni a kipattanó rügyeket és a virágbimbókba csomagolt illatokat, mégis álmosan és tehetetlenül kóválygunk. Szeretnénk mindezt a paplan alól megélni.
A tavaszi fáradtság nem betegség, csak egy alacsony energiaszintet mutató élettani állapot, amikor a szervezetünk a télből a tavaszba váltva az utolsó energiatartalékait osztja be, de már áhítja az újat, a frisset, a töltődést.
Mit tehetünk, hogy támogassuk a szervezetünknek a zökkenőmentes átálláshoz, a tavaszi megújuláshoz?
Vetkőzzünk fokozatosan. A téli kabátot cseréljük tavaszira, vegyük elő a vékonyabb pulcsikat, hagyjuk el az aláöltözetet, de legyünk türelmesek és adjunk időt a szervezetünknek az átálláshoz. Hiába mutat kora tavasszal akár 20 celsius fokot a hőmérő, ne vetkőzzünk azonnal egy rétegűre. A téli réteges öltözködést követően a legyengült szervezetünk sokkot kaphat, ha hirtelen pólóra, rövidnadrágra vetkőzünk. Még akkor sem, ha van tetoválásunk. A tetoválás nem fűt. 😉
Fogyasszunk csírákat. Az egészséges táplálkozásunk alapja a friss zöldségek fogyasztása, mely kora tavasszal, alacsony vitamintartalommal ám csillagászati áron kapható. A bio csíra magas ásványi anyag és vitamintartalma miatt jó alternatíva ilyenkor a vitaminpótlásra, ráadásul nem csak a bio zöldségesnél szerezhetjük be, hanem csíratálban vagy egy egyszerű befőttesüvegben is csíráztathatunk magunknak kifejezetten emberi fogyasztásra szánt magokat. Ma már sokféle növényi csírát kínálnak a szuper- és hipermarketek. Kedvünkre válogathatunk a gabonafélék, a hüvelyesek, a zöldségfélék, és a fű- és lucernafélék csírái között.
Tartsunk tisztítókúrát kívül-belül. A tavaszi megújulás jegyében ne csak házunkat, kertünket, hanem testünket, lelkünket is tegyük rendbe. A téli lelassult időszakban ránk ragadt plusz kilóktól most úgy a legkönnyebb megszabadulni, ha az életmódunkat is tavasziasra hangoljuk. Fogyasszunk sok folyadékot, vezessük vissza táplálkozásunkba az idényzöldségeket (zöld hagyma, retek) és gyümölcsöket.
Mozogjunk a szabadban. A mozgás minden évszakban fontos, de a tavaszi mozgás aranyat ér. Kezdjük könnyed sétával a szabadban és a fokozatosságot betartva mindennap nyújtsuk a sétát, gyorsítsuk a tempót. Szoktassuk hozzá magunkat a szabadban való aktivitáshoz, felkészülve a nyárra, amikor a nap nagy részét a szabadban töltjük.
Alvás. Regenerálódás. Aludjunk eleget, de ne vigyük túlzásba. Az alvás esetében is a minőség és nem a mennyiség a hatékony. A minőségi alvás biztosítja a szervezetünknek a regenerálódást. De mi a teendő, ha mégis nehezen alszunk el, majd az igazán mély alvás akkor ér el, amikor már csörög az óra? Engedjük el elalvás előtt a gyötrő gondolatainkat. Lazítsunk, keressünk tudatosan a kellemes emlékeink között. Idézzünk fel hangulatokat, illatokat, nyarat, tengert, hegyet, erdőt, mezőt. Ha gyógynövényes párnán alszunk el, nem csak virágos mezőn érhet az álom, hanem akár ott is ébredhetünk.
Minden tavasz a természet újjászületése.
Minden alvással töltött éjszaka pedig a mi újjászületésünk.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.
Kommentek