Szénablogja

Sokcsillagos alvásélmény otthon: apró tippek, nagy változás!

„Legyen kényelmes cipőd és ágyad, mert ha nem az egyikben vagy, akkor a másikban. ” (Kínai mondás) A kényelmes cipőben nem tudunk segíteni, de a szundikálás szakértőjeként alvásban – és ágyban – otthon vagyunk!

„Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát”

Milyen igaz! Tanulj meg rendesen megágyazni, hogy ne gyűrődjön a lepedő – csak akkor, ha… 🙂 – és minden a helyén legyen! A szállodákban az ágyat sokszor azért is érzi kényelmesebbnek az ember, mert megfelelően felkészítették az alvásra.

Puha textúrák, amelyek a felhők fölé emelnek

Plédek, párnák, takarók, paplanok: figyelj rá, hogy az anyagok és hatásaik közt tényleg érezd jól magad. Van, aki imádja például a kötött takarókat, mások megőrülnek tőle, de rajonganak a plüssért… Találd meg, mi az, ami Téged a felhők fölé emel, és ne sajnáld az ágyról!

Levegőt, levegőt!

Tudtad, hogy nem egészséges melegben aludni? Vagyis, lehet meleg, de a takaród, paplanod, dunyhád alatt! A levegő hőmérséklete a hálóban 20 °C körül legyen, ugyanis ebben lehet szakértők szerint legpihentetőbben tölteni az alvásidőt.

Emellett gondoskodj arról is, hogy megfelelően járjon a levegő, juss oxigénhez álmodban is, bár tudjuk, állandó konfliktusok forrása pároknál a nyitott vagy csukott ablak kérdése. (Télen még inkább.) Illetve fontos, hogy se túl párás, se túl száraz ne legyen a levegő. Ha párás, az egészségtelen penészesedéshez vezethet, a túl száraz levegő pedig, ami főleg a téli időszak jellemzője, a bőrödnek és a nyálkahártyádnak sem barátja.

  • Túl párás levegő ellen használj sólámpát vagy szerezz be sópárnákat;
  • Száraz levegő esetén pedig párásíts akár házi praktikákkal, illóolajos párológtatókkal is.

„Az ágy közös. A párna nem.” (Pilinszky János)

A takarót lelopni a másikról, vagy „széttehénkedni” az ágyon cseppet sem illendő húzás, viszont a párnád a tiéd, azt birtokold nyugodtan! Éppen ezért fontos, hogy olyan párnát válassz, amit szeretsz, imádsz, amiért rajongsz, ami biztosítja számodra a kellemes és pihentető alvást. Ez nem egyszerű! Mi azért is alkottuk meg a Szénafüvek párnáit, hogy ellazító, amolyan sokcsillagos parasztwellness élményt adjunk velük!

Fényárban úszó meghitt esték

A téli időszakban a lélek mindent megtenne egy kis melegségért… Puha anyagok és illatok után, jöhetnek a fények is. Egy égősor az ágy köré, hangulatos, régi olvasólámpa, gyertyát imitáló lángocskás lámpa: válassz ízlésed szerint! Amíg el nem alszol, a legszebb, legmelengetőbb fények közt pihenhetsz.

Éjjel-nappal kellemes illatok

Mielőtt azt hinnéd, hogy éjjel nem fontos, milyen illatban időzöl, mert úgysem érzed álmodban, ez nem így van! Azok az illatok, amelyeket elalvás előtt magadba szívsz, befolyásolják az alvásminőséget. Míg bizonyos aromák ellazítanak és pihentetnek, mások kifejezetten feldobó hatásúak lehetnek. 

10 gyógynövény keverékével és tönkölypelyvával töltött párnáink illatára nem lehet panasz: levendula, kamilla borsmenta… Például.

 

Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.

Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink  Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is. 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!