Szénablogja

Mi valójában a tavaszi fáradtság?

Bár a mostani karanténos, otthonmaradós időkben pihenésből is lehetne több, visszajelzések alapján inkább a fordítottja érvényesül: a legtöbben fáradtabbak, mint egyébként. Ennek megvannak a maga okai, ezekről írunk most egy kicsit. Természetesen a hasznos tanácsokat sem hagyjuk ki, mit tudsz tenni, ha gyötör a tavaszi fáradtság!

Általában a tavaszi fáradtságról…

Mivel a téli időszakban az ember jóval kevesebb nyers és vitaminban gazdag ételt eszik, emellett, többet van bent, nem kap napfényt, és még a mozgás is jóval csekélyebb, egyszerűen elfárad és kiürül tavaszra a szervezet. Ez okozza a kellemetlen, levert, fáradt érzést, amelyeket sokan tapasztalnak tavasszal.

Jó, ha tudod: a tavaszi fáradtság nem betegség!

Minden egészségfórumon elmondják, hogy nem kell megijedni, mert természetes válasza ez a szervezetnek, ne következtess azonnal betegségekre. Persze, amikor szervezettebb körülmények közt lehetséges, nem árthat egy teljes kivizsgálás, de ez a tavaszi levertségtől függetlenül is ajánlott éves szinten.

A tavaszi fáradtság jelen helyzetben

Most, a meleg beköszöntével itt volna az ideje a kinti programoknak, a szabad levegőn időzésnek, a napfürdőzésnek és a kirándulásoknak, biciklizésnek. Azonban a kijárási korlátozás miatt ez nem megoldható jelen pillanatban, az otthonmaradás nemcsak a saját, hanem a közösség, a társadalom védelme miatt is fontos. Karanténban a tavaszi fáradtság tünetei sokaknál felerősödhetnek, hiszen olyan, mintha csak egyre hosszabb lenne a tél, ugyanúgy be kell kuckózni a kimozdulás helyett…

Megoldás, ha gyötör a levertség, és azt érzed, kókadozol

  • Ha módodban áll, legyél napon minden nap: a napfény nélkülözhetetlen, így, ha mást nem is tudsz megoldani, ülj ki az erkélyre vagy a nyitott ablakba a napfénnyel szemben! Hangulatos, ha egy pihenőszékben olvasol, a lábadat a párkánynak támasztva pihenteted, miközben süt Rád a fény!
  • D-vitamin pótlása: ha a napfény semmiképp se megoldható, akkor folytasd a téli rutin szerinti D-vitamin pótlást tabletta formájában.
  • Táplálkozás: mivel az immunrendszer felturbózása, az energia gyűjtése most kiemelt cél, az egészségtelen, nehéz, megterhelő fogásokat hagyd el, és jöjjenek helyette a zöldek, a saláták, a könnyű főzelékek, gazdag levesek, illetve fehér húsok és halak! Figyelj a vitaminbevitelre és arra, hogy az ételeid ne csak jóllakassanak, hanem valóban tápláljanak is.
  • Aludj rendesen, de ne aludd magad túl! Ha a szervezeted jelzi, hogy nagyobb lett az alvásigénye, add meg neki: iktass be délutáni szunyókálást, vagy állítsd kicsit későbbre az ébresztőt. Mindemellett viszont figyelj arra, hogy 11-12 órát azért ne tölts egyhuzamban durmolással, mert attól csak fáradtabb leszel.

Gondjaid vannak az alvással?

Ha a tavaszi fáradtság nálad egész évben tart, és a rossz, kiegyensúlyozatlan alvók közé sorolod magad, válassz más párnát. A szintetikus anyagok és a libatoll egyaránt nem a legjobbak a fej alá – viszont a tönkölypelyva gyógynövény keverékkel már sokak álmát varázsolta szebbé! A Szénafüvek gyógynövényes párnák a nyugodt, kiegyensúlyozott álmokért.

 

Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.

Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink  Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is. 

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!