Otthon vagy, sokat ülsz? Kényelmetlenek a székek, hiszen nincs irodai „főnökfoteled” a home office-ban, és hol a konyhában, hol a kanapén ücsörögsz?
Akkor itt az ideje egészségesebb üzemmódra kapcsolni, több okból is!
Ha túl sokat ülsz, és pláne, rossz pozícióban, nem megfelelő ülő-alkalmatosságon teszed, akkor…
Érdemes véget vetni a rossz ülésnek, ha nem akarsz fájdalmakkal, rossz tartással létezni, és persze, a feneked formáját is megtartanád, vagy akár még javítanád is.
Guggolás. Tipikusan „fenékbarát” megoldás, így érdemes naponta többször is gyakorolnod a szünetekben. Figyelj rá, hogy helyesen végezd, a térded ne előzze meg a lábfejed! Az a guggolás helyes, ami olyan, mintha le akarnál ülni egy székre. Inkább ne menj nagyon mélyre, de végezd megfelelően, és hatékony lesz a gyakorlat. Ha másképp nem megy, lazán meg is kapaszkodhatsz egy korlátban.
Nyújtás, jóga, pilates. Ha a hátadat szeretnéd rendbe tenni, akkor ne feledkezz meg napi szinten a nyújtásról sem. Nemcsak edzések után, hanem mindennap, a sok ülést követően érdemes elvégezni egy „nyújtó” rutint, amivel picit helyreteheted elgémberedett tagjaidat.
Nem mindegy, min ülsz!
Ha otthon nem megvalósítható, hogy „főnökszéked” legyen, akkor hozd ki a maximumot abból, ami van.
A párnák korong formájúak, nálunk tönkölypelyva-töltettel készülnek. Ha mindennap használod őket, segítenek beállítani a megfelelő tartást, javítják az ülő-pozíciódat, ezáltal nemcsak a hát- és gerincfájdalmakat, de az aranyeret is el tudod kerülni. Ha már kijött, akkor sincs semmi gond, köszönhetően görcsoldó, lazító hatásuknak. Ha esetleg visszérrel küzdesz, a lábad felpolcolására is bevetheted ezeket a párnákat.
Relaxáció, stresszkezelés
A léleknek és a fizikumnak vitathatatlan kapcsolata van egymással, így lényeges, hogy ne csak a tested ápold, hanem a lelkeddel is törődj. Nézzünk is meg néhány lelki okot, ami az üléshez köthető fájdalmak mögött húzódhat:
Ha mindezeket kezelni akarod, akkor – amikor csak lehetséges – „tüneti” szinten kezdd el enyhíteni a stresszt, például meditációval, relaxációval, vagy akár egy kellemes fürdőzéssel is a kádban vagy az esőztető alatt.
A baj nem jár egyedül?
Az igazság az, hogy a felsorolt kellemetlen tünetek, amelyek mind a túl sok ülés, illetve a bezártság miatt érhetnek utol, gyakran járnak együtt más kellemetlenségekkel is a stressz és a rugalmatlan befeszülés miatt. Ezek közt leggyakoribb a migrén. A sokszor előforduló, akár brutális erősségű fejfájás ellen szintén a feszültség kezelése az egyik alapmegoldás, a másik pedig a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás, illetve a kellő mennyiségű és minőségű alvás.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.