A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás drága kincs. Hogy hány órányi szundikálás egészséges, valójában eltérő, viszont az biztos, hogy a napi mindössze néhány óra alvás, pláne, ha nem is mély, nem elég az egészséges mindennapokhoz.
Nem a betegségekkel szeretnénk riogatni, amit az alvásmegvonás okozhat, hanem olyan kellemetlen tüneteket hoztunk, amelyekről nem nyilvánvaló, hogy emiatt érzed őket.
Állandó falás
Kevés alvásnál a szervezet energiaszintje alacsonyabban van, vagyis valahonnan pluszt kell bevinnie. A nassolás erre jó alternatívának ígérkezik, hiszen a kalóriák energiát adnak a nap folytatásához. Ez nem tűnik olyan drasztikus tünetnek, viszont gyakran hízáshoz vagy épp súly-stagnáláshoz vezet.
Érdekes módon egyébként, a folyamat önmagába visszatér: ha túl sok szénhidrátot viszel be, különösen az egészségtelen, egyszerű fajtából, az alvásminőséged romolni fog. Fából vaskarika, amelyre az a megoldás, hogy megfékezed / egészséges alternatívákra cseréled a nassokat, és tudatosan igyekszel jobban aludni.
Gyógynövényes párnáink segítenek, hogy mélyebben aludj, illetve könnyebben lazulj el alvás előtt, hatásaikat népi megfigyelések igazolják.
Hisztizik a bőröd
Azt mindannyian tudjuk, hogy az alvásmegvonás felgyorsítja az öregedést, amiről első körben a szem alatti „bőröndök” üzennek. Emellett, szürkéssé, fakóvá is tehetik a bőrt, az arra hajlamosaknál pedig sok-sok pattanás jelenhet meg. Vannak, akik életük során mindenféle trükköket kipróbálnak, hogy csökkentsék az arcukat borító pattanások mértékét, de nem válik be semmi: könnyen lehet, hogy csak nagy rossz alvók. De ez ritkán jut bárkinek az eszébe…
Kevés alvás esetén a túltermelődő kortizol (stresszhormonnak is hívjuk), lényegében „megtámadja” a kollagént. Emiatt a bőr nem regenerálódik megfelelően, és pattanásokkal igyekszik üzenni arról, hogy baj van.
Gyér szókinccsel beszélsz
Aki túl keveset alszik, kicsit hasonlíthat egy becsípett emberhez: értelmetlenül beszélhet, vagy gyermeki szókincset használhat. Alvásmegvonás esetén sajnos az agy tekervényei a kommunikációban sem működnek úgy, mint egyébként, így jóval egyszerűbben, akár közhelyesen fejezheted ki magad. Különösen gond ez akkor, ha munkádból kifolyólag számít, hogyan beszélsz, vagy mennyire vannak eredeti gondolataid.
(Ugyanide tartozik, hogy lassul a reakcióidő, elhal a kreativitás, romlik a problémamegoldó-képesség kevés alvás esetén…)
Mi az, amitől biztosan rosszabbul fogsz aludni?
Monitor bambulás alvás előtt: az a fajta fény, amit a kijelzők bocsátanak ki, legyen az tévé, telefon, tablet vagy számítógép, jelentősen rontják az alvás minőségét.
Úgy érzed, Te bizony könnyebben alszol kijelző bambulás után? Ez arról árulkodik, hogy függőség alakult ki benned. Ha például hetek, hónapok vagy évek óta az a rituáléd, hogy játszol a telefonodon, mielőtt aludnál, sajnos ehhez köti az agyad az elalvást… Vagyis, ha könnyen elalszol, az alvásminőség akkor is kedvezőtlen lesz.
Mi az, amitől biztosan jobban fogsz aludni?
Rituáléként inkább érdemes néhány nyújtógyakorlatot elvégezni. Ezek nem dinamikus, hanem statikus mozgások, vagyis nem felpörgetnek, hanem pont az ellazulást segítik. Ezeket érdemes kiegészíteni légző- és relaxációs gyakorlattal. Amellett, hogy könnyebben alszol majd el, segítik a mélyebb, pihentetőbb alvást is.
A párna pedig legyen: Szénafüvek! Tönkölypelyva + gyógynövényes töltetű párnáink összetevőit gondosan megválogattuk, így azok ellazító, pihentető hatással bírnak. Közben segítik a légutak tisztán tartását is, hiszen a kedvezőtlen alvás hátterében sokszor állnak légzési problémák.
Visszajelzések alapján, a párna tulajdonosok alvásminősége jelentősen javult a használat óta, és másoknak is szívesen ajánlanák a Szénafüvek párnákat. Erre bizonyítékot Facebook-oldalunkon találsz.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: