A modern orvoslás mellett a gyógynövények nem helyettesítik a nyugati típusú eljárásokat, pirulákat, kezelési protokollokat, de az semmiképp sem árt, ha bizonyos gyógynövényeket tartasz az otthoni „tárban”. Egyrészt, mert enyhe tünetek esetén sokat segíthetsz magadon, másrészt, mert remek kiegészítői a nyugati kezeléseknek. A megelőzésről, közérzetjavításról nem is beszélve, ami kulcsfontosságú.
Otthoni gyógynövénytár #1. – csalán
Sokan nem kedvelik a teafüves megoldást, így azoknak mindenképp érdemes filteres változatot beszerezni belőle. A csalánról érdemes tudni, hogy elég erős gyógynövény, és napi 1×2 dl-nél több nem ajánlott belőle, bármit is ajánlanak önjelölt életmód-guruk pl. narancsbőr ellen… Nem szabad „túltolni”! Egyébként a csalán kiválóan segíti a szervezet méregtelenítő folyamatait, vagyis hatására minden ebben résztvevő szerv hatékonyabban végzi majd a dolgát. Immunerősítésre is épp ezért ajánlott.
Otthoni gyógynövénytár #2. – kakukkfű
A kakukkfű nemcsak egy kiváló, mediterrán ízt adó fűszernövény, hanem hatékony gyógynövény is. Kúraszerűen alkalmazva, teaként fogyasztva erőteljes immunerősítő hatású; kakukkfüves fürdőt véve pedig könnyebb, kellemesebb lesz a légzés, így megfázás esetén különösen ajánlott. Mivel vizelethajtó hatású, ezért felfázás esetén is érdemes kakukkfűteát inni, viszont fontos, hogy ez idő alatt legalább 3-4 liter tiszta vizet is igyál meg mellé, hiszen másképp nem megy majd a méreganyagok ürülése, a szervek áttisztítása.
Otthoni gyógynövénytár #3. – gyömbér
Egyre többen döntenek úgy, hogy náthájukat különféle italporok mellett / helyett gyömbérteával kúrálják, ezért tartanak otthon az erőteljes ízű gyökérből. Mindenféle gyulladás esetén hatásos, magas vitamintartalommal is bír. Amellett, hogy segít orrdugulás vagy köhögés esetén, a gyomorra is jó hatással van, így émelygés, gyomorbántalmak, gyomorrontás idején egy gyömbértea sokat tud dobni a közérzeten.
Otthoni gyógynövénytár #4. – kamilla
Bár gyerekkorunkban kötőhártya-gyulladás kezelésére alkalmaztuk főleg, ez veszélyes lehet, csak gyógyszerkönyvi tisztaságú kamillával javasolt a borogatás! A „sima” kamilla viszont kiváló párologtató, ha nehezen alszol el, vagy nagyon nyugtalan az álmod, ülőfürdőként pedig remekül segíti az aranyér kúrálását. Fogfájás esetén remek gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító válhat belőle, érdemes vele öblögetni ilyen esetekben, illetve tea formában fogyasztani is.
Otthoni gyógynövénytár #5. – diófa-levél
A csalánhoz hasonlóan egy markánsabb gyógynövényről van szó, amely hatásait annak köszönheti, hogy az emberre gyakorolt káros hatás nélkül képes elpusztítani gombákat, baktériumokat, vírusokat. Kúraszerűen, az ajánlott mennyiséget nem átlépve javasolt a fogyasztása, emellett pedig borogatásra és fürdőként is alkalmazható. Mandulagyulladásra való hajlam esetén érdemes bizonyos időközönként öblögetni vele, segít ugyanis a mandula „felvértezésében.”
Otthoni gyógynövénytár #6. – körömvirág
Leginkább magas hatóanyag-tartalmú krém formájában ajánlott, illetve kozmetikumokban is hasznos, ha van belőle. Elképesztő gyorsasággal segíti a bőr regenerálását akár kisebb égési sebek, vágások, horzsolások esetén is, de gyorsan segít csökkenteni a szőrtüsző-gyulladás okozta kellemetlenségeket vagy más bőrirritációt. Nem véletlenül került körömvirág például a Szénafüvek női fürdőzsákjába is, amelyet „fürdőfilterként”, illetve bőrradírként is használhatsz.
Ha kíváncsi vagy, tönkölypelyva- illetve erdélyi kősó-töltetű párnáinkban milyen gyógynövényekkel dolgozunk, irány az oldalunk! A jobb alvásért, kellemesebb közérzetért, tiszta légzésért dolgozunk.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: