Ha te is a rossz alvók közé tartozol, megszenveded az éjszakákat, legyen szó akár nehéz elalvásról, akár felriadásról, tartsd be pontról pontra a tanácsainkat!
Mindenki azt mondja, tilos a vacsora, meg bármi súlyosabb étel este, de ez nem egészen így van. A legtöbb ember valóban bikával álmodik egy jó kolbászvacsora után, de van, akinek ez kimondottan jót tesz. Más az emberek anyagcsere-típusa, és aki inkább „fehérjetípus”, az éhesen sokkal rosszabbul alszik majd, mint a kiadós vacsorát követően. Tapasztald ki, neked mi a jó, ha nem vagy biztos a típusodban, és cselekedj ennek megfelelően! Egyre viszont figyelj: az egyszerű szénhidrátot kerüld, mert az valóban nem tesz jót éjjelre.
A rend és a rendszer sokat segíthet, ha kritikán aluli alvó vagy. Alakíts ki valamilyen rutint, ami az elmédet felkészíti az alvás, elcsendesedés időszakára. Például: egy langyos zuhany vagy kádfürdő, arctisztítás, pár nyújtó gyakorlat és egy bögre citromfű-tea… Mindehhez esetleg lágy zene, és semmi tévé! Az abból áradó fények ugyanis blokkolják a pihenésre való képességet. El lehet aludni persze tévé mellett is, csak az alvás nem lesz mély és pihentető.
#3. Teljes sötétség
Vannak, akik kislámpa mellett tudnak csak aludni, de a valóban kielégítő alváshoz mindenképp sötétre van szükség. Amennyire lehet, húzd le a redőnyöket, zárd ki a zavaró fényforrásokat.
#4. Levegő vagy nem levegő?
Szakértők szerint a friss oxigén segíti a megfelelő minőségű alvást, így a nyitott ablak nem árthat. Kivéve persze, ha egy éjjel is hangos / szmogos utcára néz a halószoba.
#5. Ha minden kis neszre is…
…Felriadsz, akkor keress kimondottan alváshoz kifejlesztett, éjjeli füldugót. Amennyiben azonban nem a tényleges zaj okozza a folyamatos felriadást, hanem a szorongás, ezzel sajnos nem leszel előrébb. Mi az, amivel igen?
A Szénafüvek párna nemcsak közönséges tönkölypelyva-párna, amelyre sokan esküsznek az egészséges és minőségi alvás jegyében, hanem több annál. Egy nyugtató, ellazító, légzéskönnyítő gyógynövénykeverékkel ellátott párnacsaládról van szó. Szorongásos tünetek esetén, gyakori éjjeli felriadásnál vagy légszomjnál sokan választják a Szénafüvek párnákat a szintetikus vagy tollas változatok helyett, és jól érezhető változásokról számolnak be.
#7. Igyál vizet, de ne túl sokat
Mindenhol azt hallod, az egészség megőrzése érdekében sok vizet kell inni, így, amikor egy rohanós nap után ráeszmélsz, hogy nem ittál eleget, este akarod pótolni. Ezzel azonban nem azt éred el, hogy a szervezet hálásan beépíti, hanem azt, hogy folyamatosan a mosdóba kell majd rohangálnod éjszaka. Az alvásnak jót tesz egy pohár víz, de ez legyen a maximum! 2 dl, nem több.
#8. Ha már itt tartunk…
Sokan követik el azt a hibát, hogy nem ürítik ki a hólyagjukat elalvás előtt, és nem tudják, miért alszanak rosszul. Elalvás előtt mindenképp menj ki a mosódba, akkor is, ha nincs vizelési ingered.
#9. Bacik a párnában, paplanban… Milyen gyakran kell ágyneműt cserélni, huzatot mosni?
Az ágyneműt minden nap érdemes alaposan átszellőztetni, átnapoztatni, ha van rá mód; a huzat cseréje, mosása pedig hetente szükséges. Sajnos a szintetikus és tollas párna-változatok rengeteg kórokozót képesek összegyűjteni és tárolni, ami jelentősen rontja az alvásminőséget.
A Szénafüvek Manufaktúra tönkölypelyva + gyógynövény-keverék töltetű párnái antibakteriálisak, napoztatással és szellőztetéssel fertőtleníthetők, és nem gyűjtenek semmilyen kórokozót. Vagyis, ezeken aludni nemcsak alvássegítő, hanem egészségesebb és biztonságosabb választást is jelent.
Örömünkre szolgál, hogy olyan élvezettel olvasol minket, mint amilyen szeretettel mi írjuk bejegyzéseinket.
Ha a cikkeink kapcsán gondolat ébredt benned, oszd meg velünk alább hozzászólásban. Látogass meg minket a Szénafüvek Családi Manufaktúra honlapján, de szívesen látunk a gyógynövényes tönköly- és sópárnáink Szénafüvek Párnamanufaktúra Facebook oldalán is.